سفارش تبلیغ
صبا

طب سنتی@
قالب وبلاگ

نگاره: ‏صبر زرد (نام علمی: Aloe vera)  متخصصان پوست ‌و مو تاکید دارند که گیاه صبر زرد می‌تواند موجب تقویت رشد و رویش بیشتر موها شود.  به گفته پزشکان، ژل گیاه صبر زرد، ph سلول‌های موها را در حد متعادل نگه می‌دارد و از این طریق رشد موها را افزایش می‌دهد و باعث می‌شود که موها سالم‌تر و محکم‌تر رشد کنند.  صبر زرد همچنین دارای آنزیم‌هایی است که تولید و رشد موهای جدید را تحریک می‌کنند. این آنزیم‌ها سرعت جریان خون را در عروق زیر پوست افزایش می‌دهند و سبب افزایش تغذیه فولیکول‌های مو می‌شوند. در واقع صبر زرد به عنوان یک ماده شگفت‌انگیز و معجزه‌گر در جهت افزایش و رشد موها شناخته شده است. همچنین به علت خواص ضدباکتری و قارچی که دارد، مانع از تولید شوره سر می‌شود. این گیاه در عین حال برای کنترل عفونت‌های قارچی مثل بیماری کچلی نیز مفید است.  به گزارش سایت اخبار بین المللی آسیا، این گیاه شفابخش در درمان ترک‌های پوستی و خشکی پوست موثر است به ویژه به بهبود اگزمای دور چشم یا پوست‌های بسیار حساس کمک می‌کند. روغن یا کرم صبر زرد برای پوست‌های خشک مناسب بوده و سبب نرم شدن و براق شدن پوست می‌شود.  صبر زرد با رساندن اکسیژن بیشتر به سلول‌های پوست، سبب ترمیم بافت پوست شده و پوست‌هایی که در اثر تابش آفتاب دچار سوختگی شده‌اند را نرم می‌کند. برخی از متخصصان پوست‌ومو در عین حال معتقدند که صبر زرد سلول‌های پوستی مرده را از بین می‌برد و سلول‌های جوان جایگزین شده بنابراین پوست را تازه و درخشان می‌سازد. تاثیر این گیاه به حدی است که حتی در پیشگیری از بروز بیماری‌های پوستی نیز موثر است.  همچنین در طب سنتی ایرانی از صبر زرد برای درمان انگل، یبوستهای حاد، بیماریهای گوارشی و .... به کار می رود.خواص درمانی این گیاه بسیار جالب توجه است. ضمنان عصاره این گیاه که رنگی سیاه دارد، بسیار تلخ است.  تصویر، گیاه آلوئه ورا یا صبر زرد را نشان می دهد.‏صبر زرد (نام علمی: Aloe vera)

متخصصان پوست ‌و مو تاکید دارند که گیاه صبر زرد می‌تواند موجب تقویت رشد و رویش بیشتر موها شود.

به گفته پزشکان، ژل گیاه صبر زرد، ph سلول‌های موها را در حد متعادل نگه می‌دارد و از این طریق رشد موها را افزایش می‌دهد و باعث می‌شود که موها سالم‌تر و محکم‌تر رشد کنند.

صبر زرد همچنین دارای آنزیم‌هایی است که تولید و رشد موهای جدید را تحریک می‌کنند. این آنزیم‌ها سرعت جریان خون را در عروق زیر پوست افزایش می‌دهند و سبب افزایش تغذیه فولیکول‌های مو می‌شوند. در واقع صبر زرد به عنوان یک ماده شگفت‌انگیز و معجزه‌گر در جهت افزایش و رشد موها شناخته شده است. همچنین به علت خواص ضدباکتری و قارچی که دارد، مانع از تولید شوره سر می‌شود. این گیاه در عین حال برای کنترل عفونت‌های قارچی مثل بیماری کچلی نیز مفید است.

به گزارش سایت اخبار بین المللی آسیا، این گیاه شفابخش در درمان ترک‌های پوستی و خشکی پوست موثر است به ویژه به بهبود اگزمای دور چشم یا پوست‌های بسیار حساس کمک می‌کند. روغن یا کرم صبر زرد برای پوست‌های خشک مناسب بوده و سبب نرم شدن و براق شدن پوست می‌شود.

صبر زرد با رساندن اکسیژن بیشتر به سلول‌های پوست، سبب ترمیم بافت پوست شده و پوست‌هایی که در اثر تابش آفتاب دچار سوختگی شده‌اند را نرم می‌کند. برخی از متخصصان پوست‌ومو در عین حال معتقدند که صبر زرد سلول‌های پوستی مرده را از بین می‌برد و سلول‌های جوان جایگزین شده بنابراین پوست را تازه و درخشان می‌سازد. تاثیر این گیاه به حدی است که حتی در پیشگیری از بروز بیماری‌های پوستی نیز موثر است.

همچنین در طب سنتی ایرانی از صبر زرد برای درمان انگل، یبوستهای حاد، بیماریهای گوارشی و .... به کار می رود.خواص درمانی این گیاه بسیار جالب توجه است. ضمنان عصاره این گیاه که رنگی سیاه دارد، بسیار تلخ است.

تصویر، گیاه آلوئه ورا یا صبر زرد را نشان می دهد


[ شنبه 92/12/3 ] [ 1:32 عصر ] [ @ali ] [ نظر ]
.: Weblog Themes By WeblogSkin :.
درباره وبلاگ

لینک دوستان
امکانات وب


بازدید امروز: 5
بازدید دیروز: 32
کل بازدیدها: 209183

کد موسیقی برای وبلاگ